IIIF Media Source (0.0.1-alpha5) - en to be translation catalogue (58 entries)

en: Status
be: Статус

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Size
be: Памер

en: Weight
be: Вага

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Add
be: Дадаць

en: Format
be: Фармат

en: Region
be: Рэгіён

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Original image
be: Сапраўдная выява

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Scale
be: Маштаб

en: Media
be: Мультымедыя

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Formats
be: Фарматы

en: info
be: Інфармацыя

en: Resize
be: змена памеру

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Case sensitive
be: З улікам рэгістру

en: Crop
be: Абрэзка

en: Effect
be: Вынік

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: Image style name
be: Назва стылю выявы

en: Select a new effect
be: Абраць новы эфект

en: Select an effect to add.
be: Абраны эфект дадзены

en: The image effect was successfully applied.
be: Эфект выяў быў паспяхова прыменены.

en: Create new style
be: Стварыць новы стыль

en: Style %name was created.
be: Стыль %name быў створаны.

en: Update effect
be: Абнавіць эфект

en: Add effect
be: Дадаць эфект

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць @effect эфект з %style стылю?

en: The image effect %name has been deleted.
be: Эфект выявы %name быў выдалены.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
be: У дадзены час у гэтым стылі няма ніякіх эфектаў. Дадаць яго, абраўшы параметр унізе.

en: No defined styles
be: Няма вызначаных стыляў

en: Image styles
be: Стылі выяваў

en: Edit image effect
be: Рэдагаваць эфект выявы

en: Delete image effect
be: Выдаліць эфект выявы

en: Add image effect
be: Дадаць эфект выявы

en: Image style
be: Стыль выявы

en: None (original image)
be: Ніяк (сапраўдная выява)

en: Image style: @style
be: Стыль выявы: @style

en: Linked to content
be: Звязаны са змесцівам

en: Linked to file
be: Звязаны з файлам

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: Weight for new effect
be: Вага новага эфекту

en: String settings
be: Налады радка

en: Changes to the style have been saved.
be: Змены ў стылі былі захаваныя.

en: Contains US ASCII characters only
be: Утрымлівае толькі сімвалы US ASCII
