IIIF Media Source (0.0.1-alpha5) - en to fil translation catalogue (14 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Prefix
fil: Unlapi

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Weight
fil: Timbang

en: Name
fil: Pangalan

en: Add
fil: Idagdag

en: info
fil: impormasyon

en: Image styles
fil: Mga istilo ng larawan
