Image Effects (4.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Size
hi: आकार

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: (none)
hi: (कोई नहीं)

en: Outline
hi: रूपरेखा

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: px
hi: पिक्सेल

en: Top
hi: ऊपर

en: Path
hi: मार्ग

en: Anchor
hi: एंकर

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Bottom
hi: तल

en: Mode
hi: प्रकार

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Line
hi: रेखा

en: Media
hi: मीडिया

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Basic
hi: सामान्य

en: Color
hi: रंग

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Square
hi: वर्ग

en: Position
hi: स्थान

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: height
hi: ऊंचाई

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Layout settings
hi: अभिन्यास स्थापन

en: Maximum width
hi: अधिकतम चौड़ाई

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र
