Image Effects (4.0.0) - en to fi translation catalogue (70 entries)

en: Type
fi: Tyyppi

en: Size
fi: Koko

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: (none)
fi: (ei mitään)

en: Outline
fi: Hierarkia

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Font
fi: Fontti

en: Default
fi: Oletus

en: Background
fi: Tausta

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Path
fi: Polku

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: Anchor
fi: Ankkuri

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Mode
fi: Tila

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Line
fi: Rivi

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Color
fi: Väri

en: Padding
fi: Täyte

en: Not installed
fi: Asentamatta

en: Square
fi: Neliö

en: Random
fi: Satunnainen

en: Position
fi: Sijoitus

en: bottom
fi: alas

en: top
fi: ylös

en: Rotation
fi: Kierto

en: Level
fi: Taso

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: height
fi: korkeus

en: Top left
fi: Vasemmalla ylhäällä

en: Top right
fi: Oikealla ylhäällä

en: Bottom right
fi: Alhaalla oikealla

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Font settings
fi: Fonttiasetukset

en: Information
fi: Tietoa

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Plugin settings
fi: Lisäosan asetukset

en: Invert
fi: Käännä päinvastaiseksi

en: Layout settings
fi: Ulkoasun asetukset

en: Allow Upscaling
fi: Salli ylöspäin skaalaus

en: Rotation angle
fi: Pyörityskulma

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
fi: Kuinka monta astetta kuvaa käännetään. Positiiviiset luvut tarkoittavat myötäpäivään ja negatiiviset vastapäivään.

en: Column
fi: Palsta

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Row
fi: Rivi

en: Maximum width
fi: Maksimileveys

en: Text settings
fi: Tekstiasetukset

en: Strip HTML tags
fi: Poista HTML tagit

en: Dropdown
fi: Alasvetovalikko

en: Mask
fi: Peite

en: Top center
fi: Ylhäällä keskellä

en: Bottom center
fi: Alhaalla keskellä

en: Rotate
fi: Kieritä

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
fi: Kuvan leikkaus työkalulla %toolkit polussa %path epäonnistui (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
fi: Kyllästyksen poisto työkalulla %toolkit polussa %path epäonnistui (%mimetype, %dimensions)

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
fi: Kuvan %file kääntäminen ei onnistunut koska käyttämäsi PHP-asennus ei tue funktiota imagerotate().

en: Center left
fi: Keskitä vasemmalle

en: Center right
fi: Keskitä oikealle

en: Upscale
fi: Skaalaa ylös

en: …
fi: ...
