Image Effects (8.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (44 entries)

en: Type
eu: Mota

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Size
eu: Tamaina

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Outline
eu: Aurkibidea

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Top
eu: Goian

en: Path
eu: Bide-izena

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Bottom
eu: Behean

en: Mode
eu: Modoa

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Basic
eu: Basikoa

en: Color
eu: Kolore

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Position
eu: Kokapena

en: left
eu: ezkerra

en: right
eu: eskuina

en: Font size
eu: Letra tamaina

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: height
eu: altuera

en: Top left
eu: Goian ezkerrean

en: Top right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom right
eu: Behean eskuinean

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: Information
eu: Informazioa

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Column
eu: Zutabe

en: Maximum width
eu: Zabalera maximoa

en: Text settings
eu: Testu ezarpenak

en: Background image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Mask
eu: Maskara

en: Top center
eu: Goian erdian

en: Bottom center
eu: Behean erdian

en: Rotate
eu: Biratu

en: Center left
eu: Erdian ezkerrean

en: Center right
eu: Erdian eskuinean
