Image Effects (8.x-2.3) - en to oc translation catalogue (42 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Size
oc: Talha

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: (none)
oc: (pas cap)

en: Outline
oc: Estructura

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Font
oc: Poliça

en: Default
oc: Per defaut

en: Background
oc: Rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Path
oc: Camin

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Bottom
oc: Bas

en: Mode
oc: Mòde

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Line
oc: Linha

en: Media
oc: Mèdia

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Position
oc: Posicion

en: left
oc: equèrra

en: right
oc: dreita

en: Level
oc: Nivèl

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Information
oc: Informacions

en: Offset
oc: Decalatge

en: Allow Upscaling
oc: Permet lo sobreescalat

en: Column
oc: Colomna

en: Row
oc: Linha

en: Maximum width
oc: Largor maximala

en: Background image
oc: Imatge de rèireplan

en: Strip HTML tags
oc: Levar las balisas HTML

en: Dropdown
oc: Lista desenrotlanta

en: Mask
oc: Masqueta

en: Rotate
oc: Rotacion
