Image Field Tokens D8 (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Image
tr: Resim

en: About
tr: Hakkında

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
tr: Bu metin ekran okuyucuları ve arama motorları tarafından ve resim yüklenemediği zamanlarda kullanılacaktır.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
tr: Başlık fare resim üzerinde gezinirken ipucu olarak gösterilecektir.

en: Alternative text
tr: Alternatif metin
