Simple Image Popup (2.0.1) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Images
ja: イメージ

en: None
ja: なし

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Save
ja: 保存

en: Upload image
ja: 画像アップロード

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Align
ja: 配置

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: About
ja: アバウト

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Fixed value
ja: 固定値

en: Uploads disabled
ja: アップロード不可

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
ja: アップロードが有効です。最大サイズ： @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
ja: 視覚障害者のための簡潔な説明

en: Configure Image Styles
ja: 画像スタイルの設定

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
ja: 代替テキストは必須項目です。<br />(空欄にするのは稀なケースです。空の代替テキストを登録するには、<code>""</code> — ダブルクォーテーション2つだけを入力します。)
