Simple Image Popup (2.0.0) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Images
tr: Resimler

en: None
tr: Hiçbiri

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Save
tr: Kaydet

en: Upload image
tr: Görsel yükle

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Align
tr: Hizalama

en: Caption
tr: Başlık

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: About
tr: Hakkında

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Uploads disabled
tr: Yüklemeler devre dışı bırakıldı

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
tr: Yüklemeler etkinleştirildi, boyut üst sınırı: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
tr: Görme engelliler için kısa tanım

en: Configure Image Styles
tr: Resim Stillerini Yapılandır

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
tr: Alternatif metin gerekli.<br />(Sadece nadir durumlarda bu boş bırakılmalı. Boş bir alternatif metin oluşturmak için, <code>""</code> —içeriği boş iki çift tırnak— girin).
