Simple Image Popup (8.x-1.1) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: None
nl: Geen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Save
nl: Opslaan

en: Upload image
nl: Upload afbeelding

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: Align
nl: Uitlijning

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: About
nl: Over

en: Alternative text
nl: Tekstalternatief

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Image style: @style
nl: Afbeeldingsstijl: @style

en: Uploads disabled
nl: Uploads uitgeschakeld

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
nl: Uploads ingeschakeld, maximale grootte: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
nl: Korte beschrijving voor slechtzienden

en: Configure Image Styles
nl: Afbeeldingsstijlen instellen

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
nl: Een tekstalternatief is verplicht.<br>(Dit zou sporadisch leeg gelaten mogen worden. Om een lege alternatieve tekst te maken, type <code>""</code> — twee dubbele aanhalingstekens zonder inhoud).
