Simple Image Popup (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Images
da: Billeder

en: None
da: Ingen

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Save
da: Gem

en: Upload image
da: Upload billede

en: Original image
da: Originalt billede

en: Align
da: Justér

en: Caption
da: Undertekst

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: About
da: Om

en: Alternative text
da: Alternativ tekst

en: Image style
da: Billedformat

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style

en: Uploads disabled
da: Uploads deaktiveret

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
da: Uploads er aktiveret, maksimal størrelse: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
da: Kort beskrivelse til svagtseende

en: Configure Image Styles
da: Tilpas Image Styles

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
da: Alternativ tekst er påkrævet.<br>(Kun i sjældne tilfælde bør det stå tomt. Hvis du vil oprette tomme alternative tekster, indtast <code>""</code> — to dobbelte anførselstegn uden indhold).
