Image Sizes (4.0.0-rc6) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: More
it: Altro

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Original
it: Originale

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: No style
it: Nessuno stile

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Styles
it: Stili

en: Image style
it: Stile immagine

en: - empty image -
it: - immagine vuota -

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
it: Stili per leimmagini da utilizzare quando si usa l'attributo 'sizes'

en: - None (original image) -
it: - Nessuno (immagine originale) -
