Image Sizes (8.x-1.18) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Label
hr: Oznaka

en: Media
hr: Mediji

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Style
hr: Stil

en: Image sizes
hr: Veličine slika

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Styles
hr: Stilovi

en: The part of the image that will be retained during the crop.
hr: Dio slike koji će biti sačuvan prilikom odsjecanja.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
hr: Promjena veličine će stvoriti sliku u točno određenim dimenzijama. Rezultat mogu biti deformirane slike.

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hr: Skaliranje i rezanje slike nije uspjelo koristeći %toolkit alat na %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image style
hr: Stil slike
