Image Sizes (8.x-1.21) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Label
da: Etiket

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Style
da: Typografi

en: Image sizes
da: Billedstørrelser

en: Machine name
da: Internt navn

en: The part of the image that will be retained during the crop.
da: Udsnittet af billedet som beholdes efter beskæringen.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
da: Ændring af størrelsen vil give billedet disse eksakte dimensioner. Det kan betyde at billedet bliver strukket eller formindsket uforholdsmæssigt.

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
da: Skalering og beskæring med værktøjet %toolkit på %path mislykkedes (%mimetype, %dimensions)

en: Image style
da: Billedformat
