Image Sizes (8.x-1.9) - en to lt translation catalogue (10 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Label
lt: Etiketė

en: Original
lt: Orginalas

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Style
lt: Stilius

en: Image sizes
lt: Vaizdo dydis

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: The part of the image that will be retained during the crop.
lt: Paveikslėlio dalis kuri bus išlaikoma per apkirpimą.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
lt: Matmenų keitimas padarys paveikslėlį tikslių matmenų. Tai gali neproporcingai suspausti ar ištempti paveikslėlį.

en: Image style
lt: Paveikslėlio stilius
