Image Sizes (8.x-2.1) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Media
oc: Mèdia

en: Style
oc: Estil

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Already exists
oc: Existís ja

en: Styles
oc: Estils

en: The part of the image that will be retained during the crop.
oc: La part de l'imatge que es mantendrà pendent lo processus de talhat.

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
oc: Lo redimensionacionament farà los imatges d'unes mides exactes. Aquò pòt causar que los imatges s'estrechèsson o s'estirèsson desproporcionadament.

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs de l'escalat e lo decopatge de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: execute
oc: executar
