Image sliders (8.x-1.2) - en to ku translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Image
ku: وێنە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: View
ku: پیشاندان

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Role
ku: ڕۆل

en: @type: deleted %title.
ku: @type: %title سڕایەوە.

en: Language code
ku: کۆدی زمان
