CKEditor File to Media Swapper (2.0.3) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Actions
de: Aktionen

en: File
de: Datei

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Error Message
de: Fehlermeldung

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Category
de: Kategorie

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Field name
de: Feldname

en: N/A
de: n. v.

en: Media
de: Medien

en: Domain
de: Domäne

en: Security Options
de: Sicherheitsoptionen

en: All time
de: Immer

en: Changed
de: Geändert

en: Allowed file extensions
de: Zulässige Dateiendungen

en: Processed
de: Verarbeitet

en: Not processed
de: Nicht ausgeführt

en: Bundle
de: Subtyp

en: MIME type
de: MIME-Typ

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: File extension
de: Dateinamenweiterung

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Dependencies
de: Abhängigkeiten

en: Allowed domains
de: Erlaubte Domains

en: Source File
de: Quelldatei

en: Allowed Domains
de: Zulässige Domains

en: An error occurred during processing.
de: Bei der Verarbeitung ist ein Fehler aufgetreten.

en: Target Entity Type
de: Ziel-Entitätstyp

en: Media bundle name
de: Name des Mediensubtyps
