Image Widget Crop (8.x-1.4) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Image
ro: Imagine

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: About
ro: Despre

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Preview image style
ro: Previzualizare stil imagine

en: no preview
ro: fără previzualizare

en: The preview image will be shown while editing the content.
ro: Imaginea de previzualizare va fi afișată în timpul editării conținutului.

en: Preview image style: @style
ro: Previzualizați stilul imaginii: @style

en: Image field display format settings
ro: Setările formatului de afișare a câmpului imagine
