Image Widget Crop (8.x-1.5) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Image
tr: Resim

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: About
tr: Hakkında

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Preview image style
tr: Resim stilini önizle

en: no preview
tr: önizleme yok

en: The preview image will be shown while editing the content.
tr: İçerik düzenlenirken ön izleme resmi görüntülenecektir.

en: Preview image style: @style
tr: @style isimli görsel stilini önizleyin
