Imagecache External (3.0.1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Settings
it: Impostazioni

en: Original image
it: Immagine originale

en: Flush
it: Svuota

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
it: La cartella %directory non esiste o non ha i permessi di scrittura

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Linked to file
it: Collegata al file

en: Nothing
it: Niente

en: Responsive image style
it: Stile immagine responsive

en: Responsive image style: @responsive_image_style
it: Stile immagine responsive: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
it: Selezionare uno stile di immagine responsive.

en: Configure Responsive Image Styles
it: Configurazione stili immagine responsive
