Imagecache External (3.0.2) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: File
pt: Arquivo

en: Settings
pt: Configurações

en: Original image
pt: Imagem original

en: Flush
pt: Limpar

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
pt: O diretório %directory não existe ou não tem permissões de escrita.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Linked to content
pt: Linkado ao conteúdo

en: Linked to file
pt: Linkado ao arquivo

en: Nothing
pt: Nada

en: Responsive image style
pt: Estilo de imagem responsiva

en: Responsive image style: @responsive_image_style
pt: Estilo de imagem responsiva: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
pt: Selecione um estilo de imagem responsiva.

en: Configure Responsive Image Styles
pt: Configurar estilos de imagem responsiva
