Imagecache External (3.0.4) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Content
id: Konten

en: Cancel
id: Batal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Original image
id: Gambar asli

en: Flush
id: Bersihkan

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
id: Direktori %directory tidak ada atau tidak bisa ditulisi.

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: Linked to content
id: Ditautkan ke konten

en: Linked to file
id: Ditautkan ke berkas

en: Nothing
id: Tidak ada

en: Responsive image style
id: Gaya gambar yang responsif

en: Responsive image style: @responsive_image_style
id: Gaya gambar responsif: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
id: Pilih gaya gambar yang responsif.

en: Configure Responsive Image Styles
id: Mengonfigurasi Gaya Gambar Responsif
