Imagecache External (3.0.4) - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: Cancel
pl: Anuluj

en: File
pl: Plik

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Flush
pl: Wyczyść

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
pl: Katalog %directory nie istnieje lub jest tylko do odczytu.

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Link image to
pl: Obrazek jest odnośnikiem do

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Linked to content
pl: Odnośnik do zawartości

en: Linked to file
pl: Odnośnik do pliku

en: Nothing
pl: Niczego

en: Responsive image style
pl: Styl responsywnego obrazu

en: Responsive image style: @responsive_image_style
pl: Styl responsywnego obrazu: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
pl: Wybierz styl responsywnego obrazu.

en: Configure Responsive Image Styles
pl: Konfiguruj style responsywnych obrazów
