Imagecache External (3.0.6) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Attribute
fr: Attribut

en: Cancel
fr: Annuler

en: File
fr: Fichier

en: Tag
fr: Étiquette

en: Settings
fr: Paramètres

en: Original image
fr: Image originale

en: Flush
fr: Vider

en: Allowed tags
fr: Balises autorisées

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
fr: Le répertoire %directory n'existe pas ou n'est pas accessible en écriture.

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Linked to content
fr: Lié au contenu

en: Linked to file
fr: Lié au fichier

en: Nothing
fr: Rien

en: Responsive image style
fr: Style d'image adaptatif

en: Responsive image style: @responsive_image_style
fr: Style d'image adaptatif : @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
fr: Sélectionner un style d'image adaptatif.

en: Configure Responsive Image Styles
fr: Configurer Responsive Image Styles
