Imagecache External (3.0.6) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Cancel
hu: Mégsem

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: Settings
hu: Beállítások

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Flush
hu: Kiürítés

en: Allowed tags
hu: Engedélyezett jelölők

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
hu: %directory könyvtár nem létezik, vagy nem írható.

en: Image style
hu: Képstílus

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Link image to
hu: Kép hivatkozása erre:

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Linked to content
hu: Hivatkozva a tartalomra

en: Linked to file
hu: Hivatkozva a fájlra

en: Nothing
hu: Semmi

en: Responsive image style
hu: Alkalmazkodó képstílus

en: Responsive image style: @responsive_image_style
hu: Alkalmazkodó képstílus: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
hu: Egy alkalmazkodó képstílus kiválasztása.

en: Configure Responsive Image Styles
hu: Alkalmazkodó képstílus beállítása
