ImageField Tokens (8.x-1.2) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Image
he: תמונה

en: About
he: אודות

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
he: בטקסט הזה יעשו שימוש קוראי מסך ומנועי חיפוש, או שהוא יוצג כאשר לא ניתן לטעון את התמונה

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
he: הכותרת הזו מופיעה כ tooltip לעיני המשתמשים כאשר סמן העכבר  נמצא מעל התמונה.

en: Alternative text
he: כיתוב חילופי
