ImageField Tokens (8.x-2.11) - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Image
hr: Slika

en: About
hr: Opis

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hr: Ovaj tekst će biti korišten u čitačima ekrana, pretraživačima ili kada sliku nije moguće prikazati.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hr: Naziv se koristi kao iskočnik kada korisnik zadrži pokazivač nad slikom.
