ImageField Tokens (8.x-2.13) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Image
ro: Imagine

en: About
ro: Despre

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare, sau când imaginea nu poate fi încărcată.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ro: Titlul este folosit ca un sfat când utilizatorul trece cu mouse-ul peste imagine.

en: Alternative text
ro: Text alternativ
