ImageMagick (5.0.0) - en to az translation catalogue (17 entries)

en: Advanced settings
az: Əlavə parametrlər

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Convert
az: Çevirmək

en: Gray
az: Boz

en: Resize
az: Ölçü dəyişdirin

en: Crop
az: Məhsul

en: MIME type
az: MIME növü

en: Scale and crop
az: Böyütmək və kəsmək

en: Desaturate
az: Desaturasiya

en: Administer site configuration
az: Sayt konfiqurasiyasını idarə edin

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
az: Şəkili verilmiş ölçülərlə müəyyən edilmiş düzbucaqlıya kəsir.

en: Converts an image to grayscale.
az: Şəkli boz rəngə çevirir.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
az: Şəklin ölçüsünü verilmiş ölçülərə uyğunlaşdırır (aspekt nisbətini nəzərə almadan).

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
az: Aspekt nisbətini qoruyarkən şəkli miqyaslandırır. Nəticədə alınan şəkil bir və ya hər iki hədəf ölçüsü üçün daha kiçik ola bilər.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
az: Şəkli verilmiş dəqiq eni və hündürlüyü ilə ölçüləndirir. Bu plagin orijinal şəkli hər iki tərəfdən bərabər şəkildə və ya yuxarıda və aşağıdan bərabər şəkildə kəsməklə hədəf aspekt nisbətinə nail olur. Bu funksiya daha böyük şəkillərdən vahid ölçülü avatarlar yaratmaq üçün faydalıdır.

en: Instructs the toolkit to save the image with a specified extension.
az: Alətlər dəstinə təsviri müəyyən bir uzantı ilə saxlamaq üçün göstəriş verir.

en: Set a new image
az: Yeni şəkil qurun
