ImageMagick (5.0.0) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Scale
ro: Scalare

en: Convert
ro: Convertire

en: Gray
ro: Gri

en: Resize
ro: Redimensionare

en: Crop
ro: Tăiere

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Scale and crop
ro: Scalare și decupare

en: Desaturate
ro: Desaturare

en: Administer site configuration
ro: Administrați configurația site-ului

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
ro: Decupează o imagine într-un format dreptunghiular specificat de dimensiunile date.

en: Converts an image to grayscale.
ro: Convertește o imagine în tonuri de gri.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
ro: Redimensionează o imagine la dimensiunile date (ignorând raportul de aspect).

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
ro: Scalează o imagine menținând în același timp raportul de aspect. Imaginea rezultată poate fi mai mică pentru una sau ambele dimensiuni vizate.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
ro: Scalează o imagine la lățimea și înălțimea date. Acest plugin obține raportul de aspect țintă prin decuparea imaginii originale egală în ambele părți sau egală sus și jos. Această funcție este folositoare pentru a crea avatare de dimensiuni uniforme din imagini mai mari.

en: Instructs the toolkit to save the image with a specified extension.
ro: Instruiește setul de instrumente să salveze imaginea cu o extensie specificată.

en: Set a new image
ro: Setează o imagine nouă
