ImageMagick (8.x-3.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Locale
sv: Språkanpassning

en: Scale
sv: Skala

en: Arguments
sv: Argument

en: Convert
sv: Konvertera

en: Gray
sv: Grå

en: Display debugging information
sv: Visa felsökningsinformation.

en: Convert colorspace
sv: Konvertera färgomfång

en: Change image resolution to 72 ppi
sv: Ändrar bildupplösning till 72 ppi

en: Resize
sv: Ändra storlek

en: Crop
sv: Beskär

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: Version information
sv: Versionsinformation

en: Rotate
sv: Rotera

en: Scale and crop
sv: Skala och beskär

en: Desaturate
sv: Färgreduktion

en: Administer site configuration
sv: administrera konfiguration av webbplats
