Imagepin (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Image
pt: Imagem

en: Add
pt: Adicionar

en: Text
pt: Texto

en: New
pt: Novo

en: Available
pt: Disponível
