Imagick (2.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Size
fr: Taille

en: Password
fr: Mot de passe

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Center
fr: Centre

en: Label
fr: Libellé

en: Font
fr: Police

en: Length
fr: Longueur

en: Path
fr: Chemin

en: Anchor
fr: Ancre

en: Text
fr: Texte

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Scale
fr: Échelle

en: Amount
fr: Montant

en: Colors
fr: Couleurs

en: Quality
fr: Qualité

en: Not installed
fr: Non installé

en: Channel
fr: Canal

en: Random
fr: Au hasard

en: Adaptive
fr: Adaptatif

en: Threshold
fr: Seuil

en: Font size
fr: Taille de police

en: Convert
fr: Convertir

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: JPEG quality
fr: Qualité JPEG

en: File does not exist.
fr: Le fichier n'existe pas.

en: Enter a value in pixels or percent
fr: Saisir une valeur en pixels ou en pourcentage

en: Relative size
fr: Taille relative

en: Enter an offset in pixels.
fr: Saisir un décalage en pixels.

en: Brightness
fr: Luminosité

en: File format
fr: Format de fichier

en: Resize
fr: Redimensionner

en: Shadow
fr: Ombre

en: Rounded corners
fr: Coins arrondis

en: Radius
fr: Rayon

en: Annotate
fr: Annoter

en: Opacity
fr: Opacité

en: Crop
fr: Recadrer

en: Blur
fr: Flou

en: Invalid file path
fr: Chemin de fichier invalide

en: Top center
fr: En haut au centre

en: Bottom center
fr: En bas au centre

en: Scale and crop
fr: Mise à l'échelle et recadrage

en: Center left
fr: Au milieu à gauche

en: Center right
fr: Au milieu à droite

en: Wave
fr: Vague

en: Autorotate
fr: Rotation automatique

en: Displace
fr: Déplacer

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
fr: Redimensionne une image aux dimensions données (en ignorant les proportions).

en: Image convert failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype)
fr: La conversion de l'image a échoué avec la boîte à outils %toolkit sur %path (%mimetype)
