Imagick (8.x-1.12) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Center
fa: وسط

en: Label
fa: برچسب

en: Font
fa: فونت

en: Length
fa: طول

en: Path
fa: مسیر

en: Anchor
fa: لنگر

en: Text
fa: متن

en: Normal
fa: عادی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Scale
fa: مقیاس

en: Amount
fa: مقدار

en: Quality
fa: کیفیت

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Random
fa: تصادفی

en: Position
fa: موقعیت

en: Threshold
fa: آستانه

en: Font size
fa: اندازه فونت

en: Convert
fa: تبدیل

en: Top left
fa: بالا چپ

en: Top right
fa: بالا راست

en: Bottom right
fa: پایین راست

en: Bottom left
fa: پایین چپ

en: JPEG quality
fa: کیفیت JPEG

en: Resize
fa: تغییر اندازه

en: Crop
fa: برش

en: Scale and crop
fa: تغییر اندازه و برش
