Imago Images connector (9.1.0-rc1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Search
id: Pencarian

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Source
id: Sumber

en: Caption
id: Keterangan

en: The name used to indicate anonymous users.
id: Nama yang digunakan untuk mengindikasikan pengguna anonim.

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Default style
id: Gaya baku

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Image field
id: Field gambar

en: Wrapper class
id: Kelas pembungkus

en: List class
id: Daftar kelas

en: Source database
id: Basis data sumber

en: Hint text that appears inside the field when empty.
id: Teks petunjuk yang muncul di dalam bidang saat kosong.
