IMCE (3.0.5) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: root
fa: ریشه

en: Name
fa: نام

en: Help
fa: راهنما

en: Path
fa: مسیر

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: ID
fa: شناسه

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Create
fa: ایجاد

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Media
fa: رسانه

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Role
fa: نقش

en: Folder
fa: پوشه

en: Common settings
fa: تنظیمات مشترک

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Add file
fa: افزودن فایل

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Duplicate
fa: تکرار

en: MB
fa: مگابایت

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: Select
fa: انتخاب

en: Resize
fa: تغییر اندازه

en: Please select a file.
fa: لطفاً یک فایل را انتخاب کنید.

en: pixels
fa: پیکسل

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
fa: فقط فایل‌های با پسوندهای زیر مجاز هستند: %files-allowed.

en: Keep the existing file renaming the new one
fa: نگهداری فایل موجود و تغییر نام فایل جدید

en: Keep the existing file rejecting the new one
fa: نگهداری فایل موجود و رد فایل جدید

en: Replace the existing file with the new one
fa: جایگزینی فایل موجود با فایل جدید

en: 1 byte | @count bytes
fa[0]: 1 بایت
fa[1]: @count بایت

en: @size KB
fa: @size کیلوبایت

en: @size MB
fa: @size مگابایت

en: An AJAX HTTP error occurred.
fa: یک خطای AJAX HTTP رخ داده است.

en: HTTP Result Code: !status
fa: کد نتیجه HTTP: !status

en: Path: !uri
fa: مسیر: !uri

en: StatusText: !statusText
fa: متن وضعیت: !statusText

en: ResponseText: !responseText
fa: متن پاسخ: !responseText
