IMCE (8.x-1.7) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: None
ro: Nimic

en: root
ro: rădăcină

en: Name
ro: Nume

en: Path
ro: Cale

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Upload
ro: Încarcă

en: Create
ro: Crează

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Configuration
ro: Configurație

en: Role
ro: Rol

en: Common settings
ro: Setări comune

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: MB
ro: MO

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fișiere permise

en: Select
ro: Alege

en: Resize
ro: Redimensionare

en: pixels
ro: pixeli

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ro: Doar fișierele cu următoarele extensii sunt acceptate: %files-allowed.

en: 1 byte | @count bytes
ro[0]: 1 octet
ro[1]: @count octeți
ro[2]: @count de octeți

en: Maximum file size
ro: Dimensiunea maximă a fișierului

en: An AJAX HTTP error occurred.
ro: S-a produs o eroare AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
ro: Cod rezultat HTTP: !status

en: Path: !uri
ro: Cale: !uri

en: StatusText: !statusText
ro: Text de stare: !statusText

en: ResponseText: !responseText
ro: RăspunsText: !responseText

en: Duplicate of @label
ro: Duplicat al @label
