IMCE (8.x-2.3) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: None
tr: Hiçbiri

en: root
tr: kök

en: Name
tr: İsim

en: Help
tr: Yardım

en: Path
tr: Yol

en: Refresh
tr: Yenile

en: Upload
tr: Yükle

en: Create
tr: Oluştur

en: New folder
tr: Yeni klasör

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Role
tr: Rol

en: Folder
tr: Klasör

en: Common settings
tr: Genel ayarlar

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Add file
tr: Dosya ekle.

en: Permissions
tr: İzinler

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Create a copy
tr: Kopya ouştur

en: Select
tr: Seç

en: Resize
tr: Boyutlandır

en: About
tr: Hakkında

en: pixels
tr: piksel

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
tr: İzin verilen dosya türleri: %files-allowed.

en: @module administration pages
tr: @module yönetim sayfaları

en: 1 byte | @count bytes
tr[0]: 1 bayt
tr[1]: @count bayt

en: Maximum file size
tr: Dosya boyutu üst sınırı

en: An AJAX HTTP error occurred.
tr: Bir AJAX HTTP hatası oluştu.

en: HTTP Result Code: !status
tr: HTTP Sonuç Kodu: !status

en: Path: !uri
tr: Yol: !uri

en: StatusText: !statusText
tr: Durum Metni: !statusText

en: ResponseText: !responseText
tr: Yanıt Metni: !responseText

en: Maximum image dimensions
tr: En büyük görüntü boyutları

en: Duplicate of @label
tr: @label öğesinin kopyası
