Imgix - Real-time image processing (2.0.1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Scale
fa: مقیاس

en: Media
fa: رسانه

en: Convert
fa: تبدیل

en: Resize
fa: تغییر اندازه

en: Allow Upscaling
fa: بزرگنمایی مجاز باشد.

en: Path prefix
fa: پیشوند مسیر

en: Crop
fa: برش

en: Rotate
fa: چرخاندن

en: Scale and crop
fa: تغییر اندازه و برش

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
fa: تغییر اندازه و برش عکس با استفاده از جعبه ابزار  %toolkit در %path موفقیت آمیز نبود (%mimetype, %dimensions)
