Imgix - Real-time image processing (2.0.2) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Scale
sv: Skala

en: Convert
sv: Konvertera

en: Resize
sv: Ändra storlek

en: Allow Upscaling
sv: Tillåt uppskalning

en: Path prefix
sv: Sökvägsprefix

en: Crop
sv: Beskär

en: Rotate
sv: Rotera

en: Scale and crop
sv: Skala och beskär

en: Desaturate
sv: Färgreduktion

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sv: Skalning och beskärning av bild misslyckades vid användande av verktyget %toolkit på %path (%mimetype, %dimensions)

en: Mapping type
sv: Typ av mappning
