Imgix - Real-time image processing (2.1.2) - en to hr translation catalogue (11 entries)

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Media
hr: Mediji

en: Convert
hr: Pretvori

en: Resize
hr: Promjeni veličinu

en: Allow Upscaling
hr: Dopusti povećanje

en: Path prefix
hr: Prefiks putanje

en: Crop
hr: Odreži

en: Rotate
hr: Zakreni

en: Scale and crop
hr: Skaliraj i odsjeci (crop)

en: Desaturate
hr: Ukloni boju

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hr: Skaliranje i rezanje slike nije uspjelo koristeći %toolkit alat na %path (%mimetype, %dimensions)
