Imotilux (2.0.1) - en to ar translation catalogue (48 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Remove
ar: حذف

en: On
ar: في

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent
ar: الأب

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ar: الصفحات في مستو واحد ترتب بالوزن أولا، ثم بالعنوان.

en: Depth
ar: العمق

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Outline
ar: الهيكل

en: View
ar: عرض

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Parent item
ar: رابط أم

en: Add child page
ar: أضف صفحة فرعية

en: Printer-friendly version
ar: نسخة للطباعة

en: Content type for child pages
ar: نوع المحتوى للصفحات الفرعية

en: Remove from outline
ar: احذف من هيكل الوثيقة

en: Unknown export format.
ar: صيغة تصدير غير معروفة.

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Custom
ar: مخصص

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Mode
ar: النمط

en: Up
ar: اعلى

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Menus
ar: القوائم

en: Print
ar: الطباعة

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Collaboration
ar: تعاون

en: Title changed from %original to %current.
ar: تغيّر العنوان من %original إلى %current.

en: No changes were made
ar: لم يحدث أي تغيير

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
ar: يمكن إضافة %title للهيكل مرة ثانية باستخدام لسان الهيكل.

en: Show block on all pages
ar: أظهر الصندوق في كل الصفحات

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
ar: بإمكان المستخدمين ذوي صلاحية %outline-perm إضافة كل أنواع المحتوى.

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Edit order and titles
ar: تحرير الطلب والعناوين

en: Block display mode
ar: وضع حظر العرض

en: Page has Children
ar: للصفحة تفريعات
