Imotilux (2.0.2) - en to cs translation catalogue (53 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: List
cs: Seznam

en: Remove
cs: Odstranit

en: Edit
cs: Upravit

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
cs: Stránky na určené úrovni se seřadí nejprve podle váhy a poté podle názvu.

en: Depth
cs: Hloubka

en: Settings
cs: Nastavení

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Outline
cs: Začlenit

en: View
cs: Zobrazit

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Add child page
cs: Přidat svázanou stranu

en: Printer-friendly version
cs: Verze pro tisk

en: Content type for child pages
cs: Typ obsahu pro podřízené stránky

en: Remove from outline
cs: Odstranit z osnovy

en: Unknown export format.
cs: Neznámý typ formátu exportu.

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Custom
cs: Vlastní

en: Mode
cs: Režim

en: Up
cs: Nahoru

en: Navigation
cs: Navigace

en: Menus
cs: Menu

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: Collaboration
cs: Spolupráce

en: Title changed from %original to %current.
cs: Nadpis změněn z %original na %current.

en: No changes were made
cs: Žádné změny

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
cs: %title může být opětovně přidán do hierarchie pomocí záložky Osnova.

en: Show block on all pages
cs: Zobrazit blok na všech stránkách

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
cs: Uživatelé s oprávněním %outline-perm mohou přidávat veškeré typy obsahu.

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Edit order and titles
cs: Upravit pořadí a nadpisy

en: Block display mode
cs: Režim zobrazení bloku

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
cs: Typ obsahu pro odkaz <em>Přidat podřízenou stránku</em>.

en: 1st parent
cs: 1. rodič

en: 2nd parent
cs: 2. rodič

en: 3rd parent
cs: 3. rodič

en: 4th parent
cs: 4. rodič

en: 5th parent
cs: 5. rodič

en: 6th parent
cs: 6. rodič

en: 7th parent
cs: 7. rodič

en: 8th parent
cs: 8. rodič

en: 9th parent
cs: 9. rodič
