Imotilux (2.0.2) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: List
is: Listi

en: Remove
is: Tak burtur

en: Edit
is: Broyt

en: - None -
is: - Einki -

en: Weight
is: Vekt

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
is: Síður á einum ávísum stigi, verða sorteraðar fyrst eftir vekt, og síðani eftir yvirskrift.

en: Settings
is: Setingar

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to parent page
is: Far til omanfyri liggjandi síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Outline
is: Yvirlit

en: View
is: Vís

en: Parent item
is: Omanfyri liggjandi liður

en: Add child page
is: Stovna undirliggjandi síðu

en: Printer-friendly version
is: Prentvinarlig útgáva

en: Remove from outline
is: Tak burtur úr yvirliti

en: Unknown export format.
is: Ókent útflytingarsnið

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Custom
is: Sergjørt

en: Mode
is: Støða

en: Navigation
is: Navigatión

en: Menus
is: Valmyndir

en: About
is: Um

en: Title changed from %original to %current.
is: Yvirskrift broytt frá %original til %current.

en: No changes were made
is: Ongar broytingar vórðu gjørdar

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
is: %title kann leggjast afturat stigskipanini aftur við at nýta spjaldrið Yvirlit.

en: Show block on all pages
is: Vís blokk á øllum síðum

en: Weight for @title
is: Vekt hjá @title
