Imotilux (2.0.2) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Remove
tr: Kaldır

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Parent
tr: Üst öge

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
tr: Belirtilen düzeydeki sayfalar önce ağırlığa sonra başlığa göre sıralanır.

en: Depth
tr: Derinlik

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Outline
tr: Anahat

en: View
tr: Görüntüle

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Parent item
tr: Üst öğe

en: Add child page
tr: Alt sayfa ekle

en: Printer-friendly version
tr: Yazıcı dostu sürüm

en: Content type for child pages
tr: Alt sayfalar için içerik tipi

en: Remove from outline
tr: Kitap taslağından çıkar

en: Unknown export format.
tr: Bilinmeyen dışarı aktarma biçimi.

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Custom
tr: Özel

en: Mode
tr: Kip

en: Up
tr: Yukarı

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Menus
tr: Menüler

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Collaboration
tr: Ortak çalışma

en: Title changed from %original to %current.
tr: Eski başlık: %original -> Yeni başlık:  %current.

en: No changes were made
tr: Herhangi bir değişiklik yapılmadı

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
tr: %title Taslak sekmesi kullanılarak tekrar hiyerarşiye eklenebilir.

en: Show block on all pages
tr: Bloğu tüm sayfalarda göster

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
tr: %outline-perm iznine sahip kullanıcılar bütün içerik türlerini ekleyebilirler.

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Edit order and titles
tr: Sıralamayı ve başlıkları düzenle

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
tr: <em>Alt sayfa ekle</em> bağlantısı için içerik tipi

en: Page has Children
tr: Sayfa Alt Öğeler içeriyor

en: Has Children
tr: Alt Öğeleri Var

en: 1st parent
tr: 1. üst öğe

en: 2nd parent
tr: 2. üst öğe

en: 3rd parent
tr: 3. üst öğe

en: 4th parent
tr: 4. üst öğe

en: 5th parent
tr: 5. üst öğe

en: 6th parent
tr: 6. üst öğe

en: 7th parent
tr: 7. üst öğe

en: 8th parent
tr: 8. üst öğe

en: 9th parent
tr: 9. üst öğe
