Imotilux (2.0.2) - en to da translation catalogue (54 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Remove
da: Fjern

en: Edit
da: Redigér

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
da: Sider på et givet niveau sorteres først efter vægt og dernæst efter titel.

en: Depth
da: Dybde

en: Settings
da: Indstillinger

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Outline
da: Indholdsfortegnelse

en: View
da: Vis

en: Content type
da: Indholdstype

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Add child page
da: Tilføj underside

en: Printer-friendly version
da: Printervenlig version

en: Content type for child pages
da: Indholdstype for undersider

en: Remove from outline
da: Fjern fra indholdsfortegnelse

en: Unknown export format.
da: Ukendt eksportformat.

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Custom
da: Tilpasset

en: Mode
da: Tilstand

en: Up
da: Op

en: Menus
da: Menuer

en: About
da: Om

en: Uses
da: Bruger

en: Collaboration
da: Samarbejde

en: Title changed from %original to %current.
da: Titel ændret fra %original til %current.

en: No changes were made
da: Ingen ændringer foretaget

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
da: %title kan tilføjes til hierarkiet igen under fanen "Føj til indholdsfortegnelse".

en: Show block on all pages
da: Vis blok på alle sider

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
da: Brugere med tilladelsen %outline-perm kan tilføje alle indholdstyper.

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Edit order and titles
da: Redigér rækkefølge og titler

en: Block display mode
da: Blok display mode

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
da: Indholdstype til linket <em>Tilføje underside</em>

en: Page has Children
da: Siden har undersider

en: Has Children
da: Har undersider

en: 1st parent
da: 1. overordnede element

en: 2nd parent
da: 2. overordnede element

en: 3rd parent
da: 3. overordnede element

en: 4th parent
da: 4. overordnede element

en: 5th parent
da: 5. overordnede element

en: 6th parent
da: 6. overordnede element

en: 7th parent
da: 7. overordnede element

en: 8th parent
da: 8. overordnede element

en: 9th parent
da: 9. overordnede element
