Imotilux (2.0.2) - en to ja translation catalogue (56 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ja: 同じ階層にあるページ間での表示順位を決める、ウェイトを指定してください。ウェイトの数値が小さいほど上部に、大きいほど下部に配置されます。 同じ場合には、タイトルのアルファベット順に配置されます。

en: Depth
ja: 深さ

en: Settings
ja: 設定

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Outline
ja: アウトライン

en: View
ja: ビュー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: Add child page
ja: 下位ページの追加

en: Printer-friendly version
ja: 印刷用ページ

en: Content type for child pages
ja: 下位ページ用コンテンツタイプ

en: Remove from outline
ja: アウトラインからの除去

en: Unknown export format.
ja: 未知のエクスポート形式です。

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Custom
ja: カスタム

en: Mode
ja: モード

en: Up
ja: 上へ

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Menus
ja: メニュー

en: About
ja: アバウト

en: Nid
ja: ノードID

en: Uses
ja: 機能

en: Collaboration
ja: コラボレーション

en: Title changed from %original to %current.
ja: タイトルが %original から %current に変更されました。

en: No changes were made
ja: 変更されませんでした

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
ja: アウトラインタブを使用して %title を再び階層構造に加えることもできます。

en: Show block on all pages
ja: すべてのページにブロックを表示

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
ja: %outline-perm の権限を持つユーザーは、全てのコンテンツタイプをアウトラインに追加できます。

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Edit order and titles
ja: 順序やタイトルを編集する

en: Block display mode
ja: ブロックの表示モード

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
ja: <em>子ページを追加</em>リンクのためのコンテンツタイプ

en: Page has Children
ja: ページに子あり

en: Has Children
ja: 子あり

en: 1st parent
ja: 1番目の親

en: 2nd parent
ja: 2番目の親

en: 3rd parent
ja: 3番目の親

en: 4th parent
ja: 4番目の親

en: 5th parent
ja: 5番目の親

en: 6th parent
ja: 6番目の親

en: 7th parent
ja: 7番目の親

en: 8th parent
ja: 8番目の親

en: 9th parent
ja: 9番目の親
