Imotilux (2.0.2) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Remove
uk: Вилучити

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Parent
uk: Батько

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
uk: Сторінки на цьому рівні впорядковані в першу чергу за вагою, а тоді за заголовком.

en: Depth
uk: Глибина

en: Settings
uk: Налаштування

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Outline
uk: Підшивка

en: View
uk: Перегляд

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Parent item
uk: Батьківський пункт

en: Add child page
uk: Додати дочірню сторінку

en: Printer-friendly version
uk: Версія для друку

en: Content type for child pages
uk: Тип матеріалів для дочірніх сторінок

en: Remove from outline
uk: Вилучити з підшивки

en: Unknown export format.
uk: Невідомий формат експорту.

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Custom
uk: Власний

en: Mode
uk: Режим

en: Up
uk: Вгору

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Menus
uk: Меню

en: About
uk: Про модуль

en: Uses
uk: Використання

en: Collaboration
uk: Кооперація

en: Title changed from %original to %current.
uk: Замінено заголовок з %original на %current.

en: No changes were made
uk: Жодних змін не виконано

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
uk: %title можна додати до ієрархії використовуючи вкладку Підшивки.

en: Show block on all pages
uk: Показувати блок на всіх сторінках

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
uk: Користувачі з повноваженням %outline-perm можуть додавати всі типи матеріалів.

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Edit order and titles
uk: Редагувати порядок і заголовки

en: Block display mode
uk: Режим відображення блоку

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
uk: Тип матеріалів для посилання <em>Додати дочірню сторінку</em>

en: Page has Children
uk: Сторінка має нащадка

en: Has Children
uk: Має нащадка

en: 1st parent
uk: 1-й батько

en: 2nd parent
uk: 2-й батько

en: 3rd parent
uk: 3-й батько

en: 4th parent
uk: 4-й батько

en: 5th parent
uk: 5-й батько

en: 6th parent
uk: 6-й батько

en: 7th parent
uk: 7-й батько

en: 8th parent
uk: 8-й батько

en: 9th parent
uk: 9-й батько
