Important Information Block (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (34 entries)

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Content
gl: Contido

en: None
gl: Ningún

en: Center
gl: Centrar

en: Container
gl: Contedor

en: Parent
gl: Pai

en: Settings
gl: Axustes

en: Top
gl: Superior

en: Icon
gl: Icona

en: Display
gl: Visualización

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: Block
gl: Bloque

en: Bottom
gl: Botón

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: General
gl: Xeral

en: Table
gl: Táboa

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Color
gl: Cor

en: Position
gl: Posición

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Hidden
gl: Oculto

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Style
gl: Estilo

en: Relative
gl: Relativo

en: Expand
gl: Despregar

en: Inherit
gl: Herdar

en: Absolute
gl: Absoluto

en: Collapse
gl: Pregar
